Kreeta Kreeka reisiblogi

Päike, rand ja sajad kilomeetrid Kreeta saarel

Kreeta saarel käisin esimest korda ca 8 aastat tagasi. Tookord oma õega. Seekord parima sõbraga. Oktoobri keskpaik Kreetal on üsna viimane aeg seda kohta külastada, kui tahad veel peotäis D vitamiini saada ning meres ujuda. Novembrist kipub juba külmaks minema. Ilmadega tõepoolest väga vedas.

Uus pilk Kreetale oli teistkordsel külastusel kindlasti teistsugune. Kuigi käisime ka sõbraga nendes nö põhikohtades, mida külastamata pole justkui Kreetal käinud, aga nüüd uue pilguga oligi mõnus meenutada ja avastada käidud kohtades uusi külgi. Kas läheks veel kolmandat korda? Võib-olla küll. Kreeta on piisavalt mitmekesine, suur ja lai, et kohalikku kultuuri ja loodust avastada.

Keskendusime ka seekord saare läänepoolsele osale. Miks? Lihtsalt tundub kirjandust lugedes, et seal on justkui rohkem erinevaid ja mitmekülgseid elamusi, millest osa saada. Kui nüüd uuesti minna, siis juba kindlasti sooviks idapoolset külge avastada, et tekiks võrdlusmoment.

Mida me seekord tegime? Seekord rentisime sõbraga ühe toreda cabrio, et oktoobri ilmast veel maksimum võtta ning kõik need nädal aega praktiliselt sõitsimegi ringi, avastasime tuttavaid ja vähemtuttavaid randu, linnu. Cabrio suureks eeliseks on muidugi ka see, et päikest saad ka sõidul olles : ) Seega nädalaga sai D vitamiini enam kui küll. Oktoobris on ka ilm piisavalt pehme, et sellist pikemalt päikese käes viibimist endale lubada.

Mis olid suurimad elamused? Eks kindlasti need peamised rannad: Elafonisi, Balos, Preveli. Linnadest meeldis kõige rohkem muidugi Chania. Lihtsalt nii mõnus ja ilus linn. Ainuüksi selle ilusa ajaloolise sadama ja melu tõttu veetsimegi mitmed õhtud seal restoranides. Ka Rethymno linn oli ahvatlev. Väga sarnane Chaniale, lihtsalt väiksem.

Rethymnoni linna külje all olime seekord. Ja paketireisiga, sest paketireisid olid ikka päris soodsad oktoobrikuus, lisaks oli ka väike allahindlus minu mäletamist mööda. Ise lennupilet ja öömaja hankida oleks tulnud kallim. Paketiga oli mugav, söögid sees, hotell peaks olema logistiliselt nii et õhtul saaks ka kuskil melus olla, muidu ainult hotellis sumisemine võib igavaks osutuda.

Lahe oli asjaolu, et parimad rannad on ka kõige raskemini nii autoga kui jalgsi ligipääsetavad. Korralikult saab mäest üles alla kompida. Mōni ka looduskaitsealas ja juurde pääseb lisatasu eest. 1-2 €.

0 replies

Jäta oma kommentaar siia

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga